18 Kasım Perşembe-PEDİATRİK ELEKTROKARDİYOGRAFİ KURSU

SAAT

Oturum Başkanları : Prof.Dr.Alper AKIN, Prof.Dr.Özlem ELKIRAN

10:00-10:30

Ekg Çekim Tekniği, Ekg Dalgaları ve Derivasyonları

Kerem ERTAŞ

10:30-11:00

EKG’ye Algoritmik Yaklaşım (Temel Ölçümler: Hız-Ritim-Aks-Vb)

Alper AKIN

11:00-11:30

KAHVE ARASI

Defibrilatör Kullanımı (1. Grup) : Hasan BALIK, Duran KARABEL

11:30-12:00

EKG’de İskeminin Değerlendirilmesi

Özlem SİVASLI GÜL

12:00-12:30

Sinüs Dışı Atımlar (Atriyal, Nodal, Ventriküler Vurular)

Dilek BORAKAY

12:30-14:00

ÖĞLE ARASI

14:00-14:30

Aritmilere Algoritmik Yaklaşım

Alper AKIN

14:30-15:00

Taşikardiler (Supraventriküler)

Osman Akdeniz

15:00-15:30

KAHVE ARASI

Defibrilatör Kullanımı (2. Grup) : Hasan BALIK, Duran KARABEL

15:30-16:00

Taşikardiler (Ventriküler)

Mehmet TÜRE

16:00-16:30

Bradikardiler, AV Bloklar

Derya AYDIN

Kapanış

18 Kasım Perşembe-ÇOCUK ACİL VE YOĞUN BAKIM KURSU

SAAT

Oturum Başkanı : Murat DUMAN, Agop ÇITAK

10:00-10:30

Çocuklarda Temel Yaşam Desteği-Güncellemeler

Murat Duman

10:30-11:00

Çocuklarda İleri Yaşam Desteği Güncelemeler

Dinçer Yıldızdaş

11:00-11:30

Akut Bilinç Değişikliği Olan Hastaya Yaklaşım-Kibas

Agop Çıtak

11:30-12:00

KAHVE ARASI

12:00-12:30

Yüksek Akışlı Nazal Oksijen

Özlem Tekşam

12:30-14:00

ÖĞLE ARASI

14:00-14:30

Pediatrik Ards

Murat Kanğın

14:30-15:00

Olgularla Sıvı Elektrolit Tedavisi

Esen Besli

15:00-15:30

KAHVE ARASI

15:30-16:00

Minör Kafa Travmasına Yaklaşım

Emel Ulusoy

Tartışma

Kapanış

18 Kasım Perşembe-ÇOCUK NÖROLOJİ KURSU

SAAT

Oturum Başkanları: Bahattin SAYINBATUR, Bahadır KONUŞKAN

10:00-10:30

Nörolojik Muayene-1

Bahadır Konuşkan

10:30-11:00

Nörolojik Muayene-2

Rojan İpek

11:00-11:30

KAHVE ARASI

11:30-12:00

Gelişim Basamakları

Esra Serdaroğlu

12:00-12:30

Çocukluk Çağı Nöroradyolojik Aciller

Rahşan Göçmen

12:30-14:00

ÖĞLE ARASI

14:00-14:30

İlk Nöbete Yaklaşım

Ceren Günbey

14:30-15:00

Akut Flask Paralizi

Bahattin Sayınbatur

15:00-15:30

KAHVE ARASI

15:30-16:00

CK Yüksekliği ve Nöromüsküler Hastalıklara Yaklaşım

Mesut Göngür

16:00-16:30

Status Epileptikus

Miraç Yıldırım

19 KASIM CUMA - A SALONU

08:00-08:30

GİRİŞ ve KAYIT

08:30-10:00

AÇILIŞ ve AÇILIŞ KONUŞMASI

DİCLE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ

DOĞU PEDİATRİ KONGRESİ BAŞKANI

IPA BAŞKANI

09:00-09:30

Amida Höyük ve Diyarbakır Tarihi

Prof. Dr. İrfan Yıldız

09:30-10:00

Zerzevan Kalesi ve Mithras İnancı

Doç. Dr. Aytaç Çoşkun

10:00-10:30

KAHVE ARASI

10:30-12:00

Her Yönüyle Pediatrik COVİD-19 Oturumu

Oturum başkanları: Enver HASANOĞLU, Ateş KARA, Kamil YILMAZ

10.30-11.00 -Çocuklarda COVİD-19 Tanı ve Tedavisi Ergin ÇİFTÇİ

11.00-11.30 -Pediatrik MIS-C Ne zaman Düşünelim, Nasıl Tedavi Edelim? Hasan TEZER

11.30 -12.00 -Çocuklarda COVİD-19 Aşı Yaklaşımı Nasıl Olmalıdır? Ateş KARA

12:00-13:00

ÖĞLE YEMEĞİ

Poster Değerlendirme Oturumu - 1 (P-01 / P-32)
Poster Değerlendirme Başkanları: V. Hülya Üzel, Ebru Yücesoy Bağdiken, Mehmet Türe, Zeynep Tanyeli, Nesrin Ceylan, Mehtap Akbalık Kara

13:00-14:00

UYDU SEMPOZYUMU

Konu: Çocuklarda Nörolojik Hastalıklarda Beslenme

Oturum Başkanı: Mustafa Çalık

Konuşmacı: Yaşar DOĞAN

.

14:00-15:30

Çocuk Allerji Oturumu

Oturum başkanları: Haluk ÇOKUĞRAŞ, Derya UFUK ALTUNTAŞ, Erdem TOPAL
14.00-14.30 Okul Öncesi Yaş Gurubunda Astım Tanı Ve Tedavisi İpek TÜRKTAŞ
14.30-15.00 Çocuklarda Astım Atağı ve Tedavisi Haluk ÇOKUĞRAŞ
15.00-15.30 Anafilaksi ve Yönetimi Özlem KESKİN

15:30-15:45

KAHVE ARASI

15:45-16:45

Spinal Musküler Atrofide Güncel Tedaviler ve Klinik Deneyimleri

Oturum başkanı: Bilge Özgör
Konuşmacı: Meral Karadağ

16:45-18:15

Çocuk Nefrolojisi Oturumu

Oturum Başkanları: Mustafa TAŞKESEN, Önder YAVAŞÇAN
16.45-17.15 Üriner Sistem Taşı Oluşmasın, Tekrarlamasın, Küçülsün, Mümkün mü? Yılmaz TABEL
17.15-17.45 Olgular ile Sıvı Elektrolit Tedavisi Önder YAVAŞÇAN
17.45-18.15 Olgular ile Antenatal Hidronefroz, Kim acil? Kim İzlenebilir? Aslıhan KARA

19 KASIM CUMA - B SALONU

08:00-08:30

GİRİŞ ve KAYIT

12:00-13:00

ÖĞLE YEMEĞİ

Poster Değerlendirme Oturumu - 1 (P-01 / P-32)
Poster Değerlendirme Başkanları: V. Hülya Üzel, Ebru Yücesoy Bağdiken, Mehmet Türe, Zeynep Tanyeli, Nesrin Ceylan, Mehtap Akbalık Kara

14:00-15:30

Çocuk Yoğun Bakım Oturumu

Oturum Başkanları: Murat KANGIN, Dinçer YILDIZDAŞ
14.00-14.30 Sepsis Ve Septik Şok Agop ÇITAK
14.30-15.00 Acil Serviste Konvülziyon Ve Status Epileptikus Murat DUMAN
15.00-15.30 Akut Solunum Yetmezliği Ayırıcı Tanısı ve Tedavi Dinçer YILDIZDAŞ

15:30-15:45

KAHVE ARASI

15:45-16:45

Spinal Musküler Atrofide Güncel Tedaviler ve Klinik Deneyimleri

Oturum başkanı: Bilge Özgör
Konuşmacı: Meral Karadağ

16:45-18:15

Adolesan Oturumu

Oturum Başkanları: Orhan DERMAN, Ayfer GÖZÜ PİRİNÇİOĞLU
16.45-17.15 Sık Görülen Menstrüel Sorunlar Sinem AKGÜL
17.15-17.45 Ergenlerde Anormal Uterin Kanamalar Zehra AYCAN
17.45-18.15 Ergenlerde İhmal Ve İstismar Orhan DERMAN

19 KASIM CUMA - C SALONU

08:00-08:30

GİRİŞ ve KAYIT

12:00-13:00

ÖĞLE YEMEĞİ

Poster Değerlendirme Oturumu - 1 (P-01 / P-32)
Poster Değerlendirme Başkanları: V. Hülya Üzel, Ebru Yücesoy Bağdiken, Mehmet Türe, Zeynep Tanyeli, Nesrin Ceylan, Mehtap Akbalık Kara

14:00-15:30

SÖZLÜ BİLDİRİLER 1 (S-01 / S-09 )

Oturum Başkanları:
İlyas YOLBAŞ
Demet TAŞ

15:30-15:45

KAHVE ARASI

15:45-16:45

Spinal Musküler Atrofide Güncel Tedaviler ve Klinik Deneyimleri

Oturum başkanı: Bilge Özgör
Konuşmacı: Meral Karadağ

19 KASIM CUMA - D SALONU

08:00-08:30

GİRİŞ ve KAYIT

12:00-13:00

ÖĞLE YEMEĞİ

Poster Değerlendirme Oturumu - 1 (P-01 / P-32)
Poster Değerlendirme Başkanları: V. Hülya Üzel, Ebru Yücesoy Bağdiken, Mehmet Türe, Zeynep Tanyeli, Nesrin Ceylan, Mehtap Akbalık Kara

14:00-15:30

SÖZLÜ BİLDİRİLER 2 (S-10 / S-18)

Oturum Başkanları:
Mustafa AYDIN
Tahsin ÇELEPKOLU

15:30-15:45

KAHVE ARASI

15:45-16:45

Spinal Musküler Atrofide Güncel Tedaviler ve Klinik Deneyimleri

Oturum başkanı: Bilge Özgör
Konuşmacı: Meral Karadağ

19 KASIM CUMA - E SALONU

08:00-08:30

GİRİŞ ve KAYIT

12:00-13:00

ÖĞLE YEMEĞİ

Poster Değerlendirme Oturumu - 1 (P-01 / P-32)
Poster Değerlendirme Başkanları: V. Hülya Üzel, Ebru Yücesoy Bağdiken, Mehmet Türe, Zeynep Tanyeli, Nesrin Ceylan, Mehtap Akbalık Kara

14:00-15:30

SÖZLÜ BİLDİRİLER 3 (S-19 / S-27)

Oturum Başkanları:
Mehmet Şah İPEK
Muhittin ÇELİK

15:30-15:45

KAHVE ARASI

15:45-16:45

Spinal Musküler Atrofide Güncel Tedaviler ve Klinik Deneyimleri

Oturum başkanı: Bilge Özgör
Konuşmacı: Meral Karadağ

19 KASIM CUMA - F SALONU

08:00-08:30

GİRİŞ ve KAYIT

12:00-13:00

ÖĞLE YEMEĞİ

Poster Değerlendirme Oturumu - 1 (P-01 / P-32)
Poster Değerlendirme Başkanları: V. Hülya Üzel, Ebru Yücesoy Bağdiken, Mehmet Türe, Zeynep Tanyeli, Nesrin Ceylan, Mehtap Akbalık Kara

14:00-15:30

SÖZLÜ BİLDİRİLER 4 (S-28 / S-36)

Oturum Başkanları:
Muhammet ASENA
Selahattin AKAR

15:30-15:45

KAHVE ARASI

15:45-16:45

Spinal Musküler Atrofide Güncel Tedaviler ve Klinik Deneyimleri

Oturum başkanı: Bilge Özgör
Konuşmacı: Meral Karadağ

20 KASIM CUMARTESİ - A SALONU

08:30-10:00

Çocuk Metabolizma Oturumu

Oturum Başkanları: Mehmet Nurİ ÖZBEK, Belma HALİLOĞLU
08.30-09.00 Çocukluk Çağında Hiperamonyemiye Yaklaşım Ertuğrul KIYKIM
09.00-09.30 Tedavi edilebilir bir nörometabolik hastalık-CTX Abdurrahman AKGÜN
09.30-10.00 Mukopolisakkaridozlar Ertuğrul KIYKIM

10:00-10:15

KAHVE ARASI

10:15-11:45

Yenidoğan Oturumu

Oturum Başkanları: Emre CANPOLAT, Sabahattin ERTUĞRUL
10.15-10.45 Hipoksik İskemik Ensefalopati Tanı Ve Görüntüleme Nilüfer OKUR
10.45-11.15 Çocuklarda Hipotermi Tedavisi Yekta ÖNCEL
11.15-11.45 Hipoksik İskemik Ensefalopati Yeni Gelişmeler Ve Güncel Bilgiler Sadık YURTTUTAN

11:45-12:45

UYDU SEMPOZYUMU

Konu: Farklı Yönleriyle Malnütrisyon
Oturum Başkanı: Oğuz Tuncer
Konuşmacı: Gökhan Baysoy

.

12:45-14:15

ÖĞLE YEMEĞİ

Poster Değerlendirme Oturumu - 2 (P-33 / P-64)
Poster Değerlendirme Başkanları: İbrahim Değer, Serhat Yavuzkılıç, Ahmet Kan, Nihat Mermutluoğlu, Fatma Demirbaş, Serhat Samancı, Meki Bilici, Bahattin Sayınbatur

14:15-15:45

Çocuk Kardiyolojisi Oturumu

Oturum Başkanları: Tevfik KARAGÖZ, Alper AKIN, Bedri ALDUDAK
14.15-14.40 Çocukta Kalp Yetmezliği: Pediatrist Ne Yapmalı? Osman BAŞPINAR
14.40-15.05 Akut Romatizmal Ateşte Güncel Bilgiler Hayrettin Hakan AYKAN
15.05-15.30 Pediatrik Pulmoner Hipertansiyon Cemşit KARAKUT
15.30-15.45 Tartışma

15:45-16:00

KAHVE ARASI

16:00-17:00

Söyleşi
Eczaneden Sanayiye Bir Başarı Hikayesi

Ecz. Berat BERAN

17:00-18:30

Sosyal Pediatri Oturumu

Oturum başkanları: Elif Nursel ÖZMERT, Muhammet ASENA, Habip ALMIŞ
17.00-17.30 Hangi Çocukta Otizm Düşünelim Masum ÖZTÜRK
17.30-18.00 Konuşma Gecikmesi Olan Çocuğa Yaklaşım Elif Nursel ÖZMERT
18.00-18.30 Tartışma

20 KASIM CUMARTESİ - B SALONU

08:30-10:00

Çocuk Endokrin Oturumu

Oturum Başkanları: Vefik Arıca, İhsan ESEN
08.30-09.00 Boy Kısalığı Olan Çocuğa Yaklaşım Hüseyin DEMİRBİLEK
09.00-09.30 Erken Puberteye Yaklaşım Nasıl Olmalıdır? Şükrü HATUN
09.30-10.00 Konjenital Hipotiroidi Cengiz KARA

10:00-10:15

KAHVE ARASI

10:15-11:45

Beslenme ve Probiyotikler Oturumu

Oturum Başkanları: Yusuf Kenan HASPOLAT, Mustafa KARA
10.15-10.45 Probiyotik-Prebiyotik Nerede? Nasıl Kullanalım? Fügen ÇULLU ÇOKUĞRAŞ
10.45-11.15 Malnutrisyonda Beslenme Maşallah BARAN
11.15-11.45 İlk 1000 Günde Beslenme Betül AKSOY

12:45-14:15

ÖĞLE YEMEĞİ

Poster Değerlendirme Oturumu - 2 (P-33 / P-64)
Poster Değerlendirme Başkanları: İbrahim Değer, Serhat Yavuzkılıç, Ahmet Kan, Nihat Mermutluoğlu, Fatma Demirbaş, Serhat Samancı, Meki Bilici, Bahattin Sayınbatur

14:15-15:45

Çocuk Nörolojisi Oturumu

Oturum Başkanları: Kalbiye YALAZ, Serdal GÜNGÖR
14.15-14.40 Non-epileptik Paroksismal Bozukluklar Güzide TURANLI
14.40-15.05 Guillain-Barre sendromu Haluk TOPALOĞLU
15.05-15.30 Baş Ağrısı Banu ANLAR
15.30-15.45 Tartışma

15:45-16:00

KAHVE ARASI

17:00-18:30

Çocuk Hematolojisi Oturumu

Oturum Başkanları: Murat SÖKER, Ahmet Faik ÖNER
17.00-17.30 Tam Kan Parametrelerinin Değerlendirilmesi Namık ÖZBEK
17.30-18.00 Kanamalı Hastaya Yaklaşım Bülent ANTMEN
18.00-18.30 Nütrisyonel Vit B12 Eksikliği Ve Tedavisi Erol Erduran

20 KASIM CUMARTESİ - C SALONU

12:45-14:15

ÖĞLE YEMEĞİ

Poster Değerlendirme Oturumu - 2 (P-33 / P-64)
Poster Değerlendirme Başkanları: İbrahim Değer, Serhat Yavuzkılıç, Ahmet Kan, Nihat Mermutluoğlu, Fatma Demirbaş, Serhat Samancı, Meki Bilici, Bahattin Sayınbatur

14:15-15:45

SÖZLÜ BİLDİRİ 5 (S-37 / S-45)

Oturum Başkanları:
Ali GÜNEŞ
Çapan KONCA

15:45-16:00

KAHVE ARASI

20 KASIM CUMARTESİ - D SALONU

12:45-14:15

ÖĞLE YEMEĞİ

Poster Değerlendirme Oturumu - 2 (P-33 / P-64)
Poster Değerlendirme Başkanları: İbrahim Değer, Serhat Yavuzkılıç, Ahmet Kan, Nihat Mermutluoğlu, Fatma Demirbaş, Serhat Samancı, Meki Bilici, Bahattin Sayınbatur

14:15-15:45

SÖZLÜ BİLDİRİ 6 (S-46 / S-54)

Oturum Başkanları:
Müsemma KARABEL
Uğur DEVECİ

15:45-16:00

KAHVE ARASI

20 KASIM CUMARTESİ - E SALONU

12:45-14:15

ÖĞLE YEMEĞİ

Poster Değerlendirme Oturumu - 2 (P-33 / P-64)
Poster Değerlendirme Başkanları: İbrahim Değer, Serhat Yavuzkılıç, Ahmet Kan, Nihat Mermutluoğlu, Fatma Demirbaş, Serhat Samancı, Meki Bilici, Bahattin Sayınbatur

14:15-15:45

SÖZLÜ BİLDİRİ 7 (S-55 / S-63)

Oturum Başkanları:
Fesih AKTAR
Mehmet TEKİN

15:45-16:00

KAHVE ARASI

20 KASIM CUMARTESİ - F SALONU

12:45-14:15

ÖĞLE YEMEĞİ

Poster Değerlendirme Oturumu - 2 (P-33 / P-64)
Poster Değerlendirme Başkanları: İbrahim Değer, Serhat Yavuzkılıç, Ahmet Kan, Nihat Mermutluoğlu, Fatma Demirbaş, Serhat Samancı, Meki Bilici, Bahattin Sayınbatur

14:15-15:45

SÖZLÜ BİLDİRİ 8 (S-64 / S-71)

Oturum Başkanları:
Kamil Yılmaz
Edip UNAL

15:45-16:00

KAHVE ARASI

21 KASIM PAZAR - A SALONU

08:10-08:20

Akılcı İlaç Sunumu

Muhammet KÖŞKER

08:30-10:00

Çocuk Romatolojisi Oturumu

Oturum Başkanları: Özgür KASAPÇOPUR, Mehmet TEKİN
08.30-09.00 Çocuklarda Periyodik Ateş; Ailevi Akdeniz Ateşi, PFAPA Kenan BARUT
09.00-09.30 Kas İskelet Sistemi Ağrılarına Yaklaşım Özgür KASAPÇOPUR
09.30-10.00 Çocukluk Çağı Vaskülitleri Amra ADROVİC

10:00-11:15

KAHVE ARASI

11:15-12:45

Çocuk Gastroenteroloji Oturumu

Oturum başkanları: Fügen ÇULLU ÇOKUĞRAŞ, Yaşar DOĞAN
11.15-11.45 Karın Ağrısı Olan Çocuğa Yaklaşım Gökhan BAYSOY
11.45-12.15 İştahsızlığı Olan Çocuğa Yaklaşım Şükrü GÜNGÖR
12.15-12.45 Kabızlığı Olan Çocuğa Yaklaşım Ömer Faruk BEŞER

12:45-14:00

ÖĞLE ARASI

14:00-14:30

KAPANIŞ

21 KASIM PAZAR - B SALONU

08:30-10:00

Çocuk Göğüs Oturumu

Oturum Başkanları: Nural KİPER, Fazilet KARAKOÇ,Velat ŞEN
08.30-08.50 Yeni Rehberler eşliğinde Astım Tedavisi Fazilet KARAKOÇ
08.50-09.10 Çocukluk Çağı Tüberkülozunu Nasıl Tanıyalım? Uğur ÖZÇELİK
09.10-09.30 Bronşiyolitte Yeni Rehberler Ne Diyor Nural KİPER
09.30-09.50 Kistik Fibrozis Tanı Ve Tedavisinde Yenilikler Bülent KARADAĞ
09.50-10.00 Tartışma

10:00-11:15

KAHVE ARASI

11:15-12:45

Çocuk Cerrahisi Oturumu

Oturum Başkanları: Mehmet Hanifi OKUR,Salim BİLİCİ
11.15-11.45 Toraks kist ve kitlelerine yaklasim Serkan ARSLAN
11.45-12.15 Nefrolitiazis Erol BASUYUG
12.15-12.45 Çocukluklarda Akut Batın Bahattin AYDOĞDU

12:45-14:00

ÖĞLE ARASI

14:00-14:30

KAPANIŞ

To Top ↑